چگونه آرایشگر مناسب را جستجوکنید؟
دسامبر 4, 2019

مانیکور و پدیکور

تا همین سال‌های اخیر، اکثر زنان حتی یک چهارم زمانی را که برای تمیز کردن، مرطوب کردن و خوشرنگ کردن پوست چهره خود صرف می‌کردند، به مراقبت از دست خود اختصاص نمی‌دادند. هنگامی که ناخن های دست نیز به اندازه کفش‌های پاشنه‌دار و کیف پوست‌ماری بخشی از مُد شد، ناگهان همه چیز تغییر یافت. سال‌ها ناخن‌های دست فقط با جلای بی‌رنگ پوشانده می‌شدند، سپس رنگ گرفتند و حالا سه‌بُعدی شده‌اند.

به‌خاطر طراحانی که مانکن‌هاشان را با پره چرخ و سیم خاردار بر سر و ناخن های نگین‌دار (ظاهری که اکثر ماها آرزوی آن را هیچگاه نخواهیم داشت) به صحنه می‌فرستند، در رویكرد كلاسیك بریتانیایی به مُد تغییرات اساسی ایجاد شده‌است. سوزی فیتوری، مانیکوریست ماهری كه چندی پیش در نمایش الکساندر مک‌کوئین حضوری برجسته داشت، می‌گوید: «زنان انگلیسی عادت داشتند نسبت به ناخن‌های خود بی‌ادعا باشند و، طبق سنت، فقط از رنگ‌های مات و کم‌رنگ و یا در نهایت قرمزی معقول استفاده کنند. اما امروزه آنها از تجربه‌های جدید با نقش‌ها و اشکال رنگین متعدد لذت می‌برند. آبی، مشکی و زرد دیگر مختص اشخاص غیرعادی نیست. زنان معمولی نیز این رنگ‌ها را در ناخن‌های خود به‌کار می‌برند.» بهترین نتیجه تکنولوژی امروزه ناخن این است که دیگر لازم نیست مادرزادی ناخن‌های زیبا داشته‌باشید. برعکس، آن چیزی که جا افتادهْ ناخن‌های مصنوعی پشم‌شیشه‌ای است، كه در صورتی که درست استفاده شوند لطمه‌ای به پایه ناخن‌ها نمی‌زنند.

پدیکور

پاهای جذاب

وقتی از جاذبه جنسی سخن می‌گوییم، کفش یکی از پدیدآورندگان آن است. لباس‌های نازک و محرک را کنار بگذارید، اگر می‌خواهید به‌واقع برانگیزاننده باشید، باید اعتمادبه‌نفس را در زیبایی پای خود بیابید. با کفش‌های مدل قدیمی و پاشنه‌های بدشکل خداحافظی كرده و پاهای‌تان را برای دمپایی‌های نوک تیز و پاشنه‌های سوزنی آماده کنید. این نوع پوشش نیاز به پاهایی زیبا دارد. دختری که کفش‌های پشت باز به پا می‌کند، با پاشنه‌هایی که پوست آن سفت شده و ترک خورده، بیرون نمی‌رود. مالیدن ده لایه از جدیدترین جلای ناخن روی ده ناخن پای پوسته‌پوسته شده، بدمنظرگی آن را نمی‌پوشاند. پس بهترین روش برای داشتن پوست نرم و تغییر اساسی دادن به ظاهر ناخن‌های پا چیست؟ اگر پدیکور معمولی زمان و پول زیادی را می‌طلبد، هنوز روش‌های خوبی در محیط خانه وجود دارد. راه رفتن با پای برهنه تا حد ممکن برای پا بسیار مفید است، چون گردش خون را افزایش می‌دهد و استخوان‌ها را از کفش‌های پاشنه بلند مُد روز برای مدتی می‌رهاند. همچنین از احتمال بروز میخچه و پینه در پا می‌کاهد.

مراقبت در خانه

مراقبت در خانه

به یاد داشته باشید که هر بار که می‌ایستید، پاهایتان همه وزن بدن را به دوش می‌کشند. ضروری است گاهی آنها را از این فشار برهانید. هفته‌ای ده دقیقه صرف پاهایتان کنید و آنها را رو به بالا قرار دهید. آنها را در لگنی پر از آب — که تا حد ممکن داغ باشد– قرار داده و مقداری روغن گیاهی معطر در آن بریزید تا پوست پایتان نرم شود. روغن مورد علاقه من روغن سنبُل است، اما روغن‌های دیگری نیز مانند اوکالیپتوس و درخت چای وجود دارند که هردو دارای خاصیت ضدعفونی‌کننده‌اند و می‌توانید آنها راامتحان کنید. روغن نعنا هم بوی بد را می‌گیرد.

بهترین روش برای برداشتن پوست سفت شده از پاشنه پا، استفاده از سنگ ِ پا است. کسانی که پوست پاشنه‌های پای آنها سفت شده است، باید هر شب با سوهان یا سنگ پا آنها را نرم كنند.

وقتی از ایجاد جذابیت با فن آرایش سخن می‌گوییم، به یاد داشته باشید ناخن های پا باید صاف بریده شوند و بهترین روش شکل دادن به آنها با استفاده از ناخن گیر است. از روغن بادام گرم برای نرم کردن پوسته ناخن استفاده کنید و به کمک مرطوب‌کننده پوستتان را نرم نگه‌دارید. هنگامی که از لاک رنگی استفاده می‌کنید، انگشتها را با پنبه از هم جدا کنید تا لک‌دار نشوند. به عنوان یک قانون ساده، رنگهای تیره درخشان در ناخنهای پا زیباتر به نظر می‌رسند.

زیبا نگهداشتن دست‌ها به تلاش بیشتری نیاز دارد. مرطوب کردن ضروری است. مانند مرطوب‌کننده‌های صورت، کرم‌های دست نیز دارای فیلترهای ضد آفتاب است تا از پیری زودرس جلوگیری کند و دست‌ها را جوان و سالم نگه‌دارد. مالیدن وازلین روی پوسته ناخن و روی انگشت‌ها قبل از آنکه بخوابید به محکم شدن بستر ناخن کمک خواهد کرد و فقط چند دقیقه وقت می‌برد. به طور هفتگی، بهترین روش برای بهبود ناخن آن است که دست‌ها را در روغن گرم بادام فرو ببرید و با چوب مانیکور گوشت‌های اضافی را بردارید.

مراقبت از پا به صورت حرفه ای نیز می تواند برای افرادی که زمان کافی در منزل ندارند گزینه مناسبی باشد. این خدمات در آرایشگاه های تخصصی زیر نظر افراد با تجربه انجام می شود.

منبع : vogue


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *